Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zlato
Ilustračné foto Erste Bank
7. februára 2016 10:45 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Cena zlata stúpla takmer o jedno percento, ropa v piatok zlacnela

Spotová cena zlata v piatok stúpla o 0,8 % a dostala sa najvyššie od 28. októbra minulého roka.

Ceny ropy v piatok uzavreli nižšie. Obchodovanie bolo pritom premenlivé, keďže špekulácie o možnej dohode medzi poprednými producentmi ropy boli v konflikte s obavami z rastúceho nadbytku ponuky. Londýnska ropa Brent uzavrela nižšie o 40 centov, čiže o 1,2 % na úrovni 34,06 USD za barel, pričom počas dňa sa pohybovala v rozmedzí od 35,14 USD po 33,81 USD za barel. Ľahká americká ropa zlacnela o 83 centov, čiže o 2,6 % na 30,89 USD za barel. Po skončení riadneho obchodovacieho času opäť mierne klesla, a to na 30,63 USD za barel.

Cena zlata presiahla 1 165 dolárov za uncu
Cena zlata sa v piatok zvýšila na trojmesačné maximum. Správa o vývoji zamestnanosti v USA totiž viedla investorov k prehodnoteniu výhľadu zvýšenia úrokov v USA v tomto roku. Tvorba nových pracovných miest v USA sa v januári spomalila viac, ako sa očakávalo, ale rastúce mzdy a pokles nezamestnanosti na osemročné minimum naznačili, že zotavovanie trhu práce je naďalej silné. „Existuje väčšia ako 50-percentná pravdepodobnosť, že v tomto roku sa úroky opäť zvýšia,“ povedala Suki Cooperová, analytička Standard Chartered Bank. Spotová cena zlata do 20:11 GMT stúpla o 0,8 % na 1 165,50 USD za uncu, čiže sa dostala najvyššie od 28. októbra minulého roka. Aprílové dodávky zlata a divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 20 centov na 1 157,70 USD za uncu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies