Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zlato
Ilustračné foto Erste Bank
9. februára 2016 9:23 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Cena zlata prekonala hranicu 1 200 dolárov za uncu, ropa opäť zlacnela

Ceny zlata v pondelok zaznamenali 7,5-ročné maximum a krátkodobo prekonali psychologickú hranicu 1 200 USD za uncu.

Ceny ropy v pondelok klesli pod tlakom očakávaní ďalšieho rastu zásob komodity v USA. Dopyt nepodporilo ani stretnutie ministrov ropného priemyslu Saudskej Arábie a Venezuely, ktoré v nedeľu nesignalizovalo jasný záujem o zvolanie krízových rokovaní zástupcov Organizácie krajín exportujúcich ropu (OPEC) a nečlenských štátov s cieľom stabilizovať ceny.

Zásoby ropy rastú
Zásoby ropy v USA podľa prieskumu agentúry Reuters minulý týždeň pravdepodobne vzrástli o 3,9 mil. barelov a dosiahli novú rekordnú úroveň. Ľahká americká ropa zlacnela o 1,20 USD na 29,69 USD za barel. Cena ropy Brent klesla o 1,18 USD na 33,88 USD za barel. Od polovice roka 2014 sa ceny ropy prepadli o zhuba 70 %.

Zlato na niekoľkoročnom maxime
Ceny zlata v pondelok zaznamenali 7,5-ročné maximum a krátkodobo prekonali psychologickú hranicu 1 200 USD za uncu. Dopytu po vzácnom kove ako bezpečnej investícii prospel pokles akciových trhov a pokračujúce obavy o rast globálnej ekonomiky. Spotová cena zlata bola o 20:02 GMT na úrovni 1 194 USD za uncu, čo bolo o 1,8 % viac ako piatková záverečná hodnota. Aprílové dodávky zlata na newyorskej komoditnej burze zdraželi o 3,5 % na 1 197,90 USD za uncu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies