Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf
Ilustračné foto pixabay.com
24. augusta 2015 10:07 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Cardif Slovakia vlani s rastom poistného o vyše 20 %

Čistý zisk bol vlani v objeme 2,6 mil. eur.

Poisťovňa Cardif Slovakia, ktorá sa špecializuje na skupinové poistenie a bankopoistenie, dosiahla v minulom roku hrubé predpísané poistné na úrovni 22,9 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o viac ako 20 %. “To, čo platilo v minulosti, že naša poisťovňa sa zameriavala výlučne na poisťovanie úverov, už rok 2014 definitívne vyvrátil. Viac ako jednu tretinu predpísaného poistného nám prinášajú iné typy poistenia. A v tomto trende chceme aj naďalej pokračovať,” uviedol predseda predstavenstva firmy Peter Dudák vo výročnej správe.

Počas minulého roka spoločnosť likvidovala viac ako 17 tis. poistných udalostí. To predstavuje takmer 17-percentný nárast ich počtu. Podstatnú časť z poistných udalostí predstavovalo riziko práceneschopnosti, ktoré súvisí s poistením schopnosti splácať úver. Avšak najväčší relatívny nárast zaznamenala firma v nových typoch poistenia, ako je napríklad poistenie náhodného poškodenia zakúpeného tovaru. Čistý zisk bol vlani v objeme 2,6 mil. eur a v porovnaní s predchádzajúcim rokom stúpol o 20,3 %.

O spoločnosti

Poisťovňa Cardif Slovakia pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 2000. Je 100-percentnou dcérskou firmou poisťovacej skupiny BNP Paribas Cardif so sídlom v Paríži. Na slovenskom trhu sa Cardif špecializuje na poistenie rizík ako sú smrť, invalidita, práceneschopnosť a strata zamestnania, ktoré môžu ohroziť schopnosť fyzickej osoby splácať prijaté finančné záväzky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame