Cardif Slovakia vlani s rastom poistného o vyše 20 %

24. augusta 2015 10:07
SITA
Graf
Ilustračné foto pixabay.com

Čistý zisk bol vlani v objeme 2,6 mil. eur.

Poisťovňa Cardif Slovakia, ktorá sa špecializuje na skupinové poistenie a bankopoistenie, dosiahla v minulom roku hrubé predpísané poistné na úrovni 22,9 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o viac ako 20 %. “To, čo platilo v minulosti, že naša poisťovňa sa zameriavala výlučne na poisťovanie úverov, už rok 2014 definitívne vyvrátil. Viac ako jednu tretinu predpísaného poistného nám prinášajú iné typy poistenia. A v tomto trende chceme aj naďalej pokračovať,” uviedol predseda predstavenstva firmy Peter Dudák vo výročnej správe.

Počas minulého roka spoločnosť likvidovala viac ako 17 tis. poistných udalostí. To predstavuje takmer 17-percentný nárast ich počtu. Podstatnú časť z poistných udalostí predstavovalo riziko práceneschopnosti, ktoré súvisí s poistením schopnosti splácať úver. Avšak najväčší relatívny nárast zaznamenala firma v nových typoch poistenia, ako je napríklad poistenie náhodného poškodenia zakúpeného tovaru. Čistý zisk bol vlani v objeme 2,6 mil. eur a v porovnaní s predchádzajúcim rokom stúpol o 20,3 %.

O spoločnosti

Poisťovňa Cardif Slovakia pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 2000. Je 100-percentnou dcérskou firmou poisťovacej skupiny BNP Paribas Cardif so sídlom v Paríži. Na slovenskom trhu sa Cardif špecializuje na poistenie rizík ako sú smrť, invalidita, práceneschopnosť a strata zamestnania, ktoré môžu ohroziť schopnosť fyzickej osoby splácať prijaté finančné záväzky.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články