Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zmenáreň, peniaze, euro, bankovky
Ilustračné foto Slovenská sporiteľňa
24. októbra 2017 18:37 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Caixabank po odchode z Katalánska pocítila výber vkladov

Generálny riaditeľ banky Gonzalo Gortázar odmietol zverejniť informáciu o objeme vkladov, ktoré klienti vybrali, ale konštatoval, že sa to „obrátilo“ a banka pokračuje v raste.

Španielska banka Caixabank, ktorá donedávna mala svoje hlavné sídlo v Katalánsku, uviedla, že utrpela „stredne veľký“ ale dočasný výber vkladov pre krízu vyplývajúcu zo snahy regiónu o nezávislosť. Generálny riaditeľ banky Gonzalo Gortázar odmietol zverejniť informáciu o objeme vkladov, ktoré klienti vybrali, ale konštatoval, že sa to „obrátilo“ a banka pokračuje v raste. Zisk Caixabank, ktorá je treťou najväčšou bankou v Španielsku, počas januára až septembra medziročne stúpol o 53,4 percenta na 1,488 mld. eur.

Gortázar ďalej uviedol, že presun hlavného sídla banky do Valencie je definitívny. Miestne médiá citovali jeho vyjadrenie, že banka v súčasnosti neplánuje presunúť pracovné pozície z Katalánska. Caixabank a vyše tisíc iných firiem presunuli svoje oficiálne sídla z Katalánska, aby zaručili, že budú naďalej pôsobiť na základe legislatívy EÚ, ak by Katalánsko naďalej presadzovalo nezávislosť.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame