Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zamestnanci, graf
Ilustračné foto pixabay.com
1. novembra 2017 14:09 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Britský finančný sektor môže stratiť 10 tisíc pozícií prvý deň po brexite

Britská centrálna banka vyzvala vládu, aby rýchlo dosiahla s EÚ dohodu o prechodnom období po vystúpení krajiny z bloku.

Bank of England upozornila, že prvý deň po odchode Veľkej Británie z Európskej únie by britský finančný sektor mohol stratiť 10 tis. pracovných miest. Britská centrálna banka zároveň v stredu vyzvala vládu, aby rýchlo dosiahla s EÚ dohodu o prechodnom období. Sam Woods, viceguvernér Bank of England, v parlamente povedal, že očakáva stratu 10 tis. pracovných miest v „prvý deň“ po brexite. Konštatoval, že to bude predstavovať zhruba 2 percentá pracovnej sily britského bankového a poisťovacieho odvetvia.

Celkovo môže Británia stratiť desaťtisíce miest

Bank of England vyzvala vládu, aby sa s EÚ dohodla na prechodnom období, počas ktorého budú terajšie ekonomické a obchodné vzťahy v platnosti prinajmenšom pár rokov po brexite. Woods poslancom povedal, že ak dohoda o prechodnom období má firmám pomôcť, mala by sa uzavrieť čo najskôr. Viceguvernér ďalej uviedol, že nedávna štúdia konzultačnej firmy Oliver Wyman, podľa ktorej by britský sektor finančných služieb mohol počas dlhšieho obdobia stratiť 65 tis. až 75 tis. pracovných pozícií, je v rámci „možného pásma scenárov“.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame