Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lloyds
Ilustračné foto AP Photo/Alastair Grant
25. septembra 2015 10:37 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Britská vláda znížila svoj podiel v Lloyds pod 12 %

Spojenému kráľovstvu sa vrátilo už 15 mld. GBP, pričom na záchranu banky vynaložilo 20,5 mld. GPB.

Britská vláda predala ďalšiu časť akcií Lloyds a znížila tak svoj podiel v najväčšej retailovej banke v krajine na menej ako 12 %. Informovalo o tom v piatok britské ministerstvo financií. Dodalo, že vláda už získala naspäť tri štvrtiny z prostriedkov daňových poplatníkov použitých na záchranu bankovej inštitúcie v roku 2008. Výnos z predaja akcií sa použije na zníženie štátneho dlhu, oznámilo vo vyhlásení ministerstvo financií.

UK Financial Investments (UKFI), štátna inštitúcia spravujúca vládne podiely v bankách, ktoré prijali vládnu pomoc počas krízy, zmenšila svoj podiel v Lloyds na 11,98 %. Vláda tak získala už 15 mld. britských libier (GBP), pričom na záchranu Lloyds štát vynaložil 20,5 mld. GPB, za čo dostal 43-percentný podiel v inštitúcii. Ministerstvo financií začalo odpredávať svoje podiely v bankách v septembri 2013. Lloyds by sa mala úplne sprivatizovať v roku 2016.

Veľká Británia počas finančnej krízy v rokoch 2007 až 2009 vynaložila na záchranu Lloyds a Royal Bank of Scotland celkovo 66 mld. GBP.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame