Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Royal Bank of Scotland
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Alastair Grant
23. novembra 2017 15:46 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Britská vláda chce predať akcie Royal Bank of Scotland za 15 mld. libier

Obnoviť predaj akcií banky chce vláda do konca finančného roku 2018/19.

Britská vláda oživuje plány na reprivatizáciu Royal Bank of Scotland (RBS), pričom chce do roku 2023 predať akcie za 15 mld. libier (GBP). Vláda chce obnoviť predaj akcií do konca finančného roku 2018/19 a v priebehu piatich rokov predávať akcie za 3 mld. GBP ročne, čiže by tak predala zhruba dve tretiny svojho 72-percentného podielu v banke. Informuje o tom portál bbc.com. Royal Bank of Scotland musela počas kulminácie finančnej krízy v roku 2008 prijať štátnu núdzovú pomoc v objeme až 45 mld. GBP, čím v nej vláda získala približne 80-percentný podiel.

Vláda Veľkej Británie zastavila predošlý pokus predať svoj podiel v banke v roku 2015 po tom, ako cena akcií RBS klesla. Minulý mesiac Royal Bank of Scotland informovala, že už tri štvrťroky po sebe dosahuje zisk. Za tretí kvartál tohto roka banka vykázala zisk v sume 392 mil. GBP, pričom v rovnakom období vlaňajška skončila v strate vo výške 469 mil. GBP.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame