Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Britská libra, Anglicko
Ilustračné foto. pixabay.com
20. decembra 2018 14:16 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Britská centrálna banka úroky nezmenila, poukázala na neistotu pre brexit

Rada pre menovú politiku Bank of England konštatovala, že neistota zaťažuje finančné trhy, vrátane akciového trhu a britskej libry.

Britská centrálna banka ponechala svoju hlavnú úrokovú sadzbu na nezmenenej úrovni 0,75 percenta. Zároveň po štvrtkovom zasadaní upozornila, že neistota súvisiaca s brexitom sa v posledných týždňoch „zintenzívnila“ a negatívne vplýva na hospodársky rast Veľkej Británie. Deväťčlenná rada pre menovú politiku britskej centrálnej banky konštatovala, že neistota zaťažuje finančné trhy, vrátane akciového trhu a britskej libry.

Minulý týždeň Bank of England varovala, že v prípade najhoršieho scenára, ktorý by znamenal, že Británia z Európskej únie odíde bez dohody a bez prechodného obdobia určeného na uľahčenie procesu smerujúceho k novým obchodným vzťahom, by sa britská ekonomika mohla v priebehu niekoľkých mesiacov zmenšiť až o osem percent.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame