Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Barclays
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
23. februára 2017 13:39 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Britská banka Barclays sa v štvrtom kvartáli dostala do zisku

Barclays Group sa zbavuje riskantných aktív a sústreďuje sa na retailové, korporátne a investičné bankovníctvo v New Yorku a Londýne.
Britská banka Barclays Group dosiahla v štvrtom kvartáli v rámci svojho hlavného podnikania čistý zisk v sume 649 mil. libier (GBP). V rovnakom období predchádzajúceho roka vo svojom hlavnom podnikaní evidovala stratu vo výške 1,24 mld. GBP. Pri zahrnutí výsledkov z podnikania, ktoré Barclays nepovažuje za svoju kľúčovú činnosť, bol čistý zisk banky za október až december v objeme 99 mil. GBP, pričom v štvrtom kvartáli 2015 to bola strata 2,42 mld. GBP.

Banka uviedla, že svoju reštrukturalizáciu ukončí o šesť mesiacov skôr, ako plánovala. Barclays Group sa zbavuje riskantných aktív a sústreďuje sa na retailové, korporátne a investičné bankovníctvo v New Yorku a Londýne. Banka onedlho dokáže „začať posun vpred od reštrukturalizácie“ a sústrediť sa na budúcnosť, povedal generálny riaditeľ Barclays Jes Staley.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame