Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lloyds
Ilustračné foto AP Photo/Kirsty Wigglesworth
24. augusta 2015 10:43 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Británia znížila svoj podiel v banke Lloyds

Lloyds by sa mala vrátiť plne do privátnych rúk v roku 2016.

Britská vláda znížila svoj podiel v Lloyds Banking Group na menej ako 13 %, keď predala akcie inštitucionálnym investorom. Banka sa tak priblížila k plnej privatizácii po tom, čo ju štát musel zachrániť počas finančnej krízy. Oznámila v pondelok banka Lloyds.

UK Financial Investments (UKFI), štátna inštitúcia spravujúca vládne podiely v bankách, ktoré prijali vládnu pomoc počas krízy, zmenšila svoj podiel v Lloyds na 12,97 %. Veľká Británia vynaložila počas finančnej krízy v rokoch 2007 až 2009 na záchranu Lloyds a Royal Bank of Scotland celkovo 66 mld. libier (GBP). Banka Lloyds pritom prijala na odvrátenie kolapsu pomoc vo výške 20,5 mld. GBP, za čo štát získal 43-percentný podiel v inštitúcii.

V septembri 2013 začalo ministerstvo financií odpredávať svoje podiely v bankách. Lloyds by sa mala plne vrátiť do privátnych rúk v roku 2016. „Z môjho pohľadu chceme vládu mimo britského bankového systému. Dúfam, že Lloyds bude do roka ukončená,“ povedal v pondelok britský minister financií George Osborne počas návštevy v Helsinkách. Predaj podielu v Royal Bank of Scotland však potrvá dlhšie, dodal Osborne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame