Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lloyds
Ilustračné foto AP Photo/Matt Dunham
5. októbra 2015 9:35 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Británia predá malým investorom akcie Lloyds za 2 mld. GBP

Britská vláda, ktorá počas finančnej krízy vynaložila na záchranu Lloyds Banking Group 20,5 mld. GBP, chce dokončiť jej privatizáciu.

Britské ministerstvo financií predá drobným investorom akcie spoločnosti Lloyds Banking Group (Lloyds) za minimálne 2 mld. GBP. Transakcia je súčasťou plánu, v rámci ktorého chce štát úplne sprivatizovať banku. Investorom vláda ponúkne akcie s 5-percentnou zľavou oproti trhovej cene. Za každých desať kusov akcii dostanú jednu zadarmo, pokiaľ si ich ponechajú dlhšie ako jeden rok. Hodnota bonusov bude ohraničená sumou 200 GBP na investora, informovalo v pondelok ministerstvo.

V roku 2008, kedy kulminovala globálna finančnej kríza, vynaložila vláda v Londýne na záchranu banky 20,5 mld. GBP a získala v nej podiel 43 %. Z predaja akcií inštitucionálnym investorom získal štát doteraz zhruba tri štvrtiny vložených prostriedkov a v banke teraz kontroluje menej ako 12 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame