Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zamestnanci, graf
Ilustračné foto pixabay.com
10. októbra 2018 16:29 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Británia ešte pred brexitom očakáva stratu tisíce miest vo finančnom sektore

Počet stratených miest v britskom finančnom odvetví v prípade brexitu bez dohody sa podľa člena vlády Johna Glena zatiaľ nedá odhadnúť.

Britská vláda očakáva, že tisíce pracovných miest zo sektora finančných služieb sa presunú do Európskej únie ešte pred brexitom. John Glen, člen vlády zodpovedný sa sektor finančných služieb, ktorý je známy ako City, povedal, že pokiaľ ide o presun pracovných miest, situácia je zatiaľ stabilná. Súhlasí však s odhadom Bank of England, že do marca sa do krajín kontinentálnej Európy presunie 5 tisíc pracovných pozícií. Informoval o tom portál bbc. com.

V súvislosti s možnosťou brexitu bez dohody Glen uviedol: „Nemám krištáľovú guľu … Straty pracovných miest budú podmienené povahou tejto nedohody.“ Glen však očakáva, že Británia a Európska únia dosiahnu dohodu o prechodnom období po marci budúceho roka, aby sa vyhli neriadenému brexitu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame