Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP/Paulo Duarte
10. januára 2016 16:26 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Bratislavská burza v úvode roka mierne posilnila

Burzu cenných papierov v Bratislave v prvom tohtoročnom týždni potiahli akcie rafinérskej spoločnosti Slovnaft.

Bratislavská burza vstúpila do nového roka miernym posilnením. Hodnota slovenského akciového indexu SAX totiž medzitýždenne stúpla o 2,64 bodu a uplynulý týždeň index zatváral obchodovanie na úrovni 294,99 bodu. Potiahli ho akcie rafinérskej spoločnosti Slovnaft, ktoré posilnili ako jediné z bázických titulov.

Akcie Slovnaftu vzrástli o päť percent
Cena akcií Slovnaftu dosiahla 54,62 eur, čo v medzitýždennom porovnaní znamenalo nárast hodnoty o 5 %. Na druhej strane oslabili akcie VÚB banky o 1,4 % na 136,01 eur. Ceny akcií ostatných titulov z bázy indexu SAX sa nemenili. Cenné papiere Best Hotel Properties tak zostali na úrovni 3,20 eur, Biotiky na 41 eur, OTP Banky Slovensko na 1,80 eur, SES Tlmače na 1,70 eur a spoločnosti Tatry mountain resorts na 22,90 eur.

V úvode týždňa SAX stratil
Akciový index SAX v uplynulom týždni otváral obchodovanie na úrovni 292,35 bodu. V pondelok však oslabil o 2,68 bodu, čo bolo zároveň jediné oslabenie počas uplynulého týždňa. Už v utorok tieto straty čiastočne vymazal posilnením o 1,81 bodu na úroveň 291,48 bodu, kde zotrval až do piatkového obchodovania. Na záver týždňa potom SAX posilnil o 3,51 bodu na záverečných 294,99 bodu.
Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave v uplynulom týždni dosiahol 262,3 mil. eur. V rámci anonymných obchodov sa zobchodovalo 6,2 mil. eur. Na obchody s akciami pripadlo 9 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovalo 39,8 mil. eur, anonymné obchody predstavovali 4,6 mil. eur a na obchody s akciami pripadlo 20,2 tis. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...