Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BCPB obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/Marián Peiger
20. decembra 2015 14:43 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Bratislavská burza v uplynulom týždni mierne oslabila

Z bázických titulov sa počas týždňa hýbal iba kurz akcií SES Tlmače.

Obchodovanie na bratislavskej burze bolo v uplynulom týždni pokojné. Hodnota akciového indexu SAX sa zmenila len minimálne, keď medzitýždenne klesla o 0,17 bodu na 295,09 bodu. Väčšina bázických titulov pritom zostala bez zmeny.

Menila sa hodnota iba jedného bázického titulu
Jediným akciovým titulom z bázy indexu SAX, ktorý zmenil v uplynulom týždni svoju hodnotu, boli akcie SES Tlmače. Ich kurz totiž poklesol o 5,6 % na 1,70 eur. Bez pohybu tak boli akcie Best Hotel Properties na úrovni 3,20 eur, Biotiky na 40 eur, OTP Banky Slovensko na 1,80 eur, Slovnaftu na 54,62 eur. Nemenila sa ani hodnota akcií Tatry mountain resorts, ktorá je 22,90 eur a VÚB banky, ktorá predstavuje 138 eur.

Pokles vykázal SAX hlavne v úvode týždňa
Slovenský akciový index SAX začal v pondelok obchodovanie na úrovni 295,26 bodu. V pondelok však vykázal pokles o 0,16 bodu na 295,1 bodu, kde zotrval aj po utorňajšom obchodovaní. Mierna korekcia o 0,01 bodu prišla ešte počas stredajšieho obchodovania. SAX sa tak dostal na úroveň 295,09 bodu, kde týždeň aj uzatváral po piatkovom obchodovaní.

Objem obchodov medzitýždenne klesol
Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave v uplynulom týždni dosiahol 63,9 mil. eur. V rámci anonymných obchodov sa zobchodovalo 9 mil. eur. Na obchody s akciami pripadlo 4,6 mil. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovalo 71 mil. eur, anonymné obchody predstavovali 2,1 mil. eur a na obchody s akciami pripadlo 294,6 tis. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies