Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Burza cenných papierov BCPB
Ilustračné foto. SITA/Michal Burza
29. júla 2018 11:28 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Bratislavská burza medzitýždenne posilnila o vyše osem bodov

Akciový index Burzy cenných papierov v Bratislave v uplynulom týždni potiahli najmä akcie VÚB banky.

Slovenský akciový index SAX si v uplynulom týždni polepšil. Jeho hodnota medzitýždenne vzrástla o 8,39 bodu a v piatok obchodovanie zatváral na úrovni 339,27 bodu. Potiahli ho predovšetkým akcie VÚB banky, posilnili však aj cenné papiere bratislavskej rafinérie Slovnaft.

Akcie VÚB banky v piatok zatvárali obchodovanie na úrovni 175 eur, čo znamenalo medzitýždenný nárast ich ceny až o 9,4 %. Darilo sa aj akciám Slovnaftu, ktoré posilnili o 2,8 % na 74,50 eur. Ostatné bázické tituly zostali bez zmeny. Akcie Best Hotel Properties tak stagnujú na úrovni 3,04 eur, Biotiky na 30 eur, OTP Banky Slovensko na 2,02 eur, SES Tlmače na 1 eur a spoločnosti Tatry mountain resorts na 27,80 eur.

SAX strácal iba v pondelok

Akciový index SAX otváral obchodovanie v uplynulom týždni na úrovni 330,88 bodu. Jeho hodnota síce v pondelok klesla o 0,48 bodu na 330,4 bodu, avšak už v utorok akciový index bratislavskej burzy posilnil o 6,66 bodu na 337,06 bodu. V stredu pridal ďalších 2,16 bodu a dostal sa na úroveň 339,22 bodu. Jeho hodnota sa potom menila až v piatok, kedy posilnil ešte o 0,05 bodu na záverečných 339,27 bodu.

V uplynulom týždni sa na bratislavskej burze neuzavreli žiadne priame obchody. Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave dosiahol 4,1 mil. eur a všetko boli anonymné obchody. Na obchody s akciami pripadlo 40,7 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovala suma 6,5 mil. eur, takisto bez priamych obchodov. Na obchody s akciami pripadlo 9,4 tis. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame