Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Burza cenných papierov BCPB
Ilustračné foto. SITA/Michal Burza
11. marca 2018 11:37 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Bratislavská burza medzitýždenne posilnila o necelý jeden bod

Počas uplynulých piatich pracovných dní z bázických titulov posilňovali akcie VÚB banky, Slovnaftu a Tatry mountain resorts.

Slovenský akciový index SAX v uplynulom týždni mierne posilnil. Jeho hodnota medzitýždenne stúpla o 0,76 bodu na záverečných 335,1 bodu. Z bázických titulov na Burze cenných papierov v Bratislave (BCPB) pritom posilňovali akcie VÚB banky, Slovnaftu a spoločnosti Tatry mountain resorts. Naopak oslabili akcie Best Hotel Properties.

Cenné papiere VÚB banky medzitýždenne posilnili o 3 % na 171 eur a Slovnaftu o 2 % na 77 eur. Polepšili si aj akcie Tatry mountain resorst o 0,7 % na 27,20 eur. Akcie Best Hotel Properties oproti predchádzajúcemu týždňu oslabili o 5 % na 3,04 eura. Bez zmeny zostali akcie Biotiky na úrovni 32 eur, OTP Banky Slovensko na 1,80 eura a SES Tlmače na 0,83 eura.

SAX výrazne posilnil hneď v úvode týždňa

Akciový index SAX otváral obchodovanie v uplynulom týždni na úrovni 334,34 bodu. V pondelok si polepšil až o 4,92 bodu na 339,26 bodu, avšak hneď v utorok tieto zisky vymazal oslabením o 5,25 bodu na 334,01 bodu. V stredu si polepšil o 0,61 bodu, avšak vo štvrtok opäť výrazne strácal, keď oslabil o 6,16 bodu na 328,46 bodu. Všetky straty však vymazal v piatkovom obchodovaní, kedy posilnil o 6,64 bodu na záverečných 335,1 bodu.

Ani v uplynulom týždni sa na bratislavskej burze neuzavreli žiadne priame obchody. Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave dosiahol 5,6 mil. eur. Celý objem pritom predstavovali anonymné obchody. Na obchody s akciami pripadlo 40,7 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovalo 7,6 mil. eur, z čoho všetko boli anonymné obchody. Na obchody s akciami pripadlo 173,4 tis. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies