Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Burza cenných papierov BCPB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
24. septembra 2018 9:46 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Bratislavská burza medzitýždenne oslabila o vyše päť bodov

Hodnotu akciového indexu SAX v uplynulom týždni stiahli nadol akcie Biotiky a Slovnaftu.

Burza cenných papierov v Bratislave (BCPB) v uplynulom týždni pokračovala v oslabovaní. Slovenský akciový index SAX medzitýždenne stratil 5,15 bodu a v piatok tak zatváral obchodovanie na úrovni 328,07 bodu. Nedarilo sa akciám Biotiky a Slovnaftu, z bázických titulov posilnili iba akcie firmy Tatry mountain resorts.

Hodnota akcií farmaceutickej firmy Biotika medzitýždenne oslabila o 6,7 % na 28 eur a bratislavskej rafinérskej spoločnosti Slovnaft o 4,8 % na 79 eur. Akcie spoločnosti Tatry mountain resorts naopak posilnili o 0,7 % na 28,60 eur. Ostatné bázické tituly stagnovali. Akcie Best Hotel Properties zostali na úrovni 3,04 eur, OTP Banky Slovensko na 1,25 eur, SES Tlmače na 1 eur a VÚB banky na 170 eur.

Rozhodujúce pre SAX bolo stredajšie obchodovanie

Akciový index SAX v pondelok otváral obchodovanie na úrovni 333,22 bodu. V pondelok oslabil o 0,48 bodu, o rovnakú hodnotu však vzápätí posilnil v utorok. Rozhodujúce tak bolo stredajšie obchodovanie, pri ktorom SAX stratil 7,93 bodu a dostal sa na úroveň 325,29 bodu. Vo štvrtok tieto straty skorigoval posilnením o 2,78 bodu na 328,07 bodu a v piatok sa hodnota indexu už nezmenila.

V uplynulom týždni sa na bratislavskej burze neuzavreli žiadne priame obchody. Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave dosiahol 2,9 mil. eur a všetko boli anonymné obchody. Na obchody s akciami pripadlo 121,7 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovala suma 6,8 mil. eur, takisto bez priamych obchodov. Na obchody s akciami pripadlo 68 tis. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame