Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
USA, Amerika
Ilustračné foto. pixabay.com
7. decembra 2018 9:14 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Bohatstvo amerických domácností rekordne stúplo

Hodnota akcií a portfólií podielových fondov, ktoré vlastnia Američania, sa počas júla až septembra zvýšila o 1,2 bil. USD.

Rast akciového trhu zvýšil bohatstvo amerických domácností v treťom kvartáli tohto roka na rekordnú úroveň 109 bil. USD. Hodnota akcií a portfólií podielových fondov, ktoré vlastnia Američania, počas júla až septembra stúpla o 1,2 bil. USD.

Hodnota domov amerických domácností sa zväčšila o 200 mld. USD a iné aktíva, napríklad vklady na bankových účtov, tiež posilnili. Informoval o tom americký Federálny rezervný systém (Fed).

Po treťom štvrťroku však bohatstvo domácností v USA výrazne utrpelo a pravdepodobne smeruje k tomu, že v záverečnom kvartáli 2018 klesne. Americký akciový index S&P 500, ktorého hodnota 20. septembra kulminovala, totiž v priebehu októbra a novembra klesal.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame