Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BKS Bank
Ilustračné foto. wikimedia.org
25. augusta 2017 14:22 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

BKS Bank na Slovensku poskytla úvery za vyše 66 mil. eur

Objem vkladov slovenskej pobočky rakúskej banky predstavoval 24,5 mil. eur.

Objem úverov BKS Bank poskytnutých na Slovensku prekročil 66 mil. eur. Podľa informácií uverejnených spoločnosťou totiž ku koncu júna tohto roka poskytli jej slovenské pobočky úvery v sume 66,2 mil. eur. Objem vkladov predstavoval 24,5 mil. eur. BKS Bank na Slovensku ponúka iba bezhotovostne realizované produkty na troch miestach, a to v Bratislave, Žiline a v Banskej Bystrici.

Slovenská pobočka BKS Bank pritom v tomto roku mení svoje vedenie. „Spoločne s Haraldom Brunnerom povedie v budúcnosti BKS Bank – riaditeľstvo Slovensko a BKS-Leasing s.r.o. Peter Chovanec,“ informovala spoločnosť. Chovanec nastúpil po Joachimovi Reitmeierovi, ktorý odišiel z BKS Bank koncom mája. Doteraz pôsobil v rôznych vedúcich funkciách v obchode s firemnými zákazníkmi, naposledy ako šéf korporátneho bankovníctva v OTP Banke v Bratislave.

Celkovo skupina BKS Bank so sídlom v rakúskom Klagenfurte, ktorá okrem Slovenska pôsobí v Rakúsku, Slovinsku, Chorvátsku, Maďarsku a v Taliansku, dosiahla v prvom polroku tohto roka konsolidovaný čistý zisk 33,1 mil. eur. V medziročnom porovnaní to znamenalo nárast o vyše 34 %. Celková bilančná suma koncernu BKS Bank predstavovala ku koncu júna 7,43 mld. eur. Objem úverov poskytnutých klientom dosiahol 5,31 mld. eur a objem vkladov bol 5,51 mld. eur.

Rakúsky koncern vstúpil na slovenský trh v roku 2007 prostredníctvom dnešnej lízingovej spoločnosti BKS-Leasing, s. r. o. V roku 2011 bola otvorená prvá pobočka banky v Bratislave, ktorá začala svoje pôsobenie v oblasti firemného bankovníctva a posledné štyri roky sa venuje aj retailovému bankovníctvu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies