Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bitcoin
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Eric Gay
22. decembra 2017 15:24 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Bitcoin za 24 hodín stratil štvrtinu hodnoty

Tento týždeň je pre bitcoin mimoriadne nestabilný.

Výpredaj virtuálnej meny bitcoin, ktorý sa začal v úvode tohto týždňa, sa zrýchlil a za uplynulých 24 hodín stratila štvrtinu svojej hodnoty. Krátko pred piatkovým otvorením obchodovania na amerických trhoch bola hodnota virtuálnej meny podľa údajov internetovej stránky CoinDesk na úrovni 13 659,85 USD. Pritom v nedeľu sa bitcoin predával za takmer 20 tis. USD.

Rekordný týždeň ?

Ešte v polovici novembra sa bitcoin obchodoval pod úrovňou 6 tis. USD. Hodnota tejto kryptomeny je veľmi volatilná a výrazne padá každý kvartál. Tento týždeň je však pre bitcoin mimoriadne nestabilný a mohol by byť týždňom najväčšieho výpredaja kryptomeny za niekoľko rokov.

Historicky prvé obchody s bitcoinom na burze sa začali v nedeľu 10. decembra, kedy ich začala realizovať americká spoločnosť CBOE Global Market. Na začiatku tohto roka bol bitcoin pod hranicou 1 000 USD. Mnohí ekonómovia označili raketovú rýchlosť zhodnocovania bitcoinu za iracionálnu mániu investorov, ktorá pripomína rast hodnoty neziskových začínajúcich internetových spoločností počas takzvanej dot-com bubliny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame