Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BCPB obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/Marián Peiger
7. januára 2016 15:46 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

BCPB vlani evidovala obrat obchodov v objeme 19,062 mld. eur

V medziročnom porovnaní predstavuje nárast o viac ako 14 %.

Burza cenných papierov v Bratislave (BCPB) v minulom roku evidovala celkový obrat obchodov v objeme 19,062 mld. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o viac ako 14 %. Z celkového obratu sa nakúpili a predali akcie v celkovej hodnote 32,3 mil. eur v 2 491 transakciách, dlhopisy zaznamenali celkový obrat vo výške 19,03 mld. eur v 5 844 transakciách. Informoval o tom Marek Osvald z divízie burzových obchodov BCPB.
Top obchodníkom bol UniCredit
Medzi top desať členov BCPB sa dostali UniCredit Bank, Citibank Europe, Československá obchodná banka, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, Národná banka Slovenska, Všeobecná úverová banka, J&T Banka, Poštová Banka a Sberbak Slovensko. Obrat UniCredit Bank bol vlani 6,5 mld. eur, čo predstavuje 34-percentný podiel. Nasleduje Citibank Europe s obratom 4,1 mld. eur a Československá obchodná banka s obratom 2,1 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies