Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro bankovky peniaze bývanie
Ilustračné foto. pixabay.com
6. júla 2016 11:13 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Banky ku koncu mája schválili takmer 197 tisíc hypoúverov

V medziročnom porovnaní je to nárast o 6,8 %.

Banky schválili ku koncu mája tohto roka 196 933 nových zmlúv na hypotekárne úvery. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených Národnou bankou Slovenska, v medziročnom porovnaní je to nárast o 6,8 %. Ku koncu piateho mesiaca minulého roka ich bolo totiž 184,5 tisíca. Hranicu 180 tisíc úverov banky prekročili vo februári 2015, hranicu 190 tisíc zase v novembri 2015 a stav zmlúv každomesačne narastá.
Podiely bánk
Najväčší podiel z jednotlivých bánk na celkovej výške poskytnutých hypotekárnych úverov v máji tohto roka mala VÚB banka, a to 32,1 %. Tesne za ňou bola Tatra banka s podielom 29,89 %. Slovenská sporiteľňa mala podiel 15,28 %. Ostatné banky mali podiel menší ako 8 %.
Licenciu má osem bánk
Licenciu na poskytovanie hypotekárnych úverov má osem bánk. Hypotekárne banky v minulosti postupne rozširovali možnosti financovania bývania aj o spotrebné úvery zabezpečené nehnuteľnosťou a iné úvery na bývanie. Tieto úvery na bývanie v niektorých prípadoch nahrádzajú klasické hypotéky, pričom klasické hypotekárne úvery niektoré banky poskytujú už len minimálne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame