Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Víťaz
Ilustračný obrázok. pixabay.com
14. novembra 2017 20:30 BankyAktuality od voFinanciach.skvoFinanciach.sk

Bankou roka sa podľa týždenníka Trend stala VÚB banka

Pozíciu najúspešnejšieho poisťovateľa obhájila aj po zmene vzorca Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Bankou roka sa stala po šiestich rokoch VÚB banka. Po minulom roku tak vystriedala Slovenskú sporiteľňu, ktorá tentokrát skončila na druhom mieste. Pozíciu najúspešnejšieho poisťovateľa obhájila aj po zmene vzorca Poisťovňa Slovenskej sporiteľne. Okrúhle dvadsiate výročné ceny za mimoriadne podnikateľské výsledky udelil v utorok večer v Bratislave ekonomický týždenník Trend.

VÚB vyhrala vďaka rastu v retaili aj zisku

VÚB banka získala titul Banka roka nielen vďaka jej agresívnemu zahryznutiu do úverového koláča v retaili. VÚB banke pomohla podľa Trendu aj vysoká ziskovosť, ku ktorej prispeli aj jednorazové vplyvy. Vlani pred Vianocami prijala darček v podobe dividend od svojej dcérskej spoločnosti Consumer Finance Holding.

Slovenská sporiteľňa sa môže tešiť z druhého miesta. Najmä v úverovom boji obstála podľa Trendu dobre, hoci mu ako najväčší úverový dom bola vystavená najtvrdšie. Trojkou sa tento rok stala Tatra banka, a to vďaka dlhodobo dobrej kondícii, ktorou neotriasli ani slabšie čísla v biznise.

Trend pri hodnotení, podobne ako v predchádzajúcich ročníkoch, považoval za určujúce zmeny podielov na trhu v úverovaní i pri získavaní zdrojov. Tieto indikátory dopĺňali ukazovatele efektívnosti a ziskovosti. Podobne ako po iné roky zostala významným ukazovateľom kapitálová primeranosť banky, ktorá hovorí o jej vybavenosti vlastnými zdrojmi vo vzťahu k rizikovo váženým aktívam.

Poisťovni SLSP pomohol rast trhového podielu

Prvé miesto v hodnotení Poisťovňa roka získala Poisťovňa Slovenskej sporiteľne, pomohol jej hlavne rast trhového podielu a dobrá rentabilita. Na druhom mieste skončila dlhodobá jednotka ČSOB Poisťovňa, ktorej tiež pomáha distribúcia cez bankovú sieť držať náklady na uzde.

Na treťom mieste sa po druhýkrát udržala Allianz – Slovenská poisťovňa. Na trhu mala stabilnejšie výsledky než jej konkurenti, čo stačilo na umiestnenie v prvej trojke. Pomáha jej hlavne schopnosť tvoriť výrazný hospodársky výsledok, vlani predstavoval polovicu zisku celého poistného sektora na Slovensku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame