Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit Praha2
Ilustračné foto. UniCredit
12. mája 2015 16:06 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Banka UniCredit vykázala za štvrťrok čistý zisk 512 mil. eur

Čistý zisk banky v prvom kvartáli klesol o 28 %, ale bol v podstate v súlade s očakávaniami analytikov, ktorí odhadovali, že bude vo výške 511 mil. eur.

Talianska banka UniCredit, ktorá je najväčším finančným ústavom krajiny, za január až marec evidovala pokles čistého zisku o 28 % na 512 mil. eur. Tento výsledok však v podstate bol v súlade s očakávaniami analytikov, ktorí odhadovali, že bude vo výške 511 mil. eur. Zisk banky za prvý štvrťrok podporili výsledky obchodovania a vyššie poplatky. Banka UniCredit zároveň v utorok informovala, že jej kľúčový ukazovateľ finančnej sily CET 1 v období januára až marca mierne posilnil, a to na úroveň 10,35 %. V závere decembra minulého roka bol tento ukazovateľ banky vo výške 10,02 %.

Spoločnosť UniCredit pôsobí aj na Slovensku. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s., pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckou štruktúrou. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

 

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies