Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, dolár
pixabay.com/ilustračné foto
10. apríla 2019 11:20 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Banka Standard Chartered zaplatí v USA a Británii pokuty presahujúce jednu miliardu dolárov

Banka tak urovnáva obvinenia, že zrealizovala platby pre klientov v Iráne a iných krajinách, na ktoré sa vzťahujú americké sankcie.

Britská banka Standard Chartered súhlasila s tým, že zaplatí americkým a britským úradom viac ako 1 mld. USD, aby urovnala obvinenia, že zrealizovala platby pre klientov v Iráne a iných krajinách, na ktoré sa vzťahujú americké sankcie.

Banka uviedla, že akceptuje zodpovednosť za porušenie pravidiel a za interné chyby, ktoré umožnili nelegálne transakcie.

Sporné transakcie banka vykonávala niekoľko rokov

Na základe dohody Standard Chartered zaplatí pokuty v sume 947 mil. USD americkým úradom a 102 mil. libier (GBP) britskému úradu pre dohľad nad finančnými trhmi (FCA).

Banka Standard Chartered od júna 2009 do mája 2014 zrealizovala 9 335 transakcií v celkovej sume 437,6 mil. USD pre osoby alebo krajiny, na ktoré sa vzťahujú sankcie USA, uviedlo americké ministerstvo financií. Transakcie sa okrem Iránu týkali aj Mjanmarska a Kuby.

Standard Chartered uviedla, že odvtedy zmenila fungovanie dodržiavania pravidiel a zaviedla povinné školenie všetkých zamestnancov v otázkach sankcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame