Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Britská libra, Anglicko
Ilustračné foto. pixabay.com
21. júna 2018 14:16 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Bank of England pre neistotu súvisiacu s brexitom úroky nezmenila

Banka čelí dileme v otázke, kedy má úroky zvýšiť, keďže mzdy stagnujú, ale inflácia zostáva nad cielenou hodnotu 2 %.

Britská centrálna banka potvrdila svoje úrokové sadzby na nezmenenej úrovni vzhľadom na zmiešané ekonomické údaje a neistotu súvisiacu s brexitom. Predstavitelia Bank of England na štvrtkovom zasadaní pomerom hlasov 6 ku 3 rozhodli, že hlavná úroková sadzba zostane vo výške 0,5 percenta.

Tvorcovia britskej menovej politiky čelia dileme v otázke, kedy majú úroky zvýšiť. Mzdy v Británii totiž stagnujú, ale inflácia je na úrovni 2,4 percenta, čiže zostáva nad cielenou hodnotu dve percentá.

Sadzby zvýšia možno v auguste

V zázname, ktorý Bank of England po štvrtkovom zasadaní zverejnila, sa konštatuje, že podľa predstaviteľov banky sa úroky budú musieť zvýšiť, ale „všetci sa zhodli, že akékoľvek budúce zvýšenie pravdepodobne bude iba postupné a v obmedzenom rozsahu“.

Podľa Howarda Archera, hlavného ekonomického poradcu britskej prognostickej skupiny EY ITEM Club, bude Bank of England opatrne posudzovať, či má úroky zvýšiť v auguste alebo počkať do novembra.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Ilustracne_foto_03.jpg

Prieskum: Slováci nákupné poukážky obľubujú, chceli by aj elektronické

12. novembra 2018 Financie všeobecne, Aktuality

Nákupné poukážky určitej nominálnej hodnoty a s presnou dobou platnosti sú medzi zákazníkmi na Slovensku známe a obľúbené. Potvrdili to aj výsledky prieskumu pre nákupné spoločenstvo Cashback World, podľa ktorého až 89 % opýtaných považuje nákupné poukážky za dobrú vec pre zákazníka. Súčasne by takmer tri štvrtiny respondentov (73 %) … Čítať ďalej

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies