Bafin ukončil špeciálne audity v Deutsche Bank

26. februára 2016 9:34
SITA
BaFin
Ilustračné foto. Kai Hartmann Photography / BaFin

Nemecký úrad pre dohľad nad finančnými trhmi nepodnikne ďalšie kroky voči spoločnosti Deutsche Bank v súvislosti s údajnou manipuláciou s úrokovými sadzbami a s cenami drahých kovov.

Nemecký úrad pre dohľad nad finančnými trhmi (Bafin) už nepodnikne ďalšie kroky voči spoločnosti Deutsche Bank v súvislosti s údajnou manipuláciou s úrokovými sadzbami a s cenami drahých kovov. Banka o tom informovala vo štvrtok. Bafin taktiež ukončil špeciálny audit obchodov s derivátmi s talianskou bankou Monte dei Paschi. „Bafin nepovažuje za potrebné podniknúť ďalšie kroky voči banke, prípadne voči bývalým či súčasným členom predstavenstva s tým, že uzavrel všetky špeciálne audity,“ uviedla banka. Dodala, že je to reakcia na zmeny, ktoré plánuje, alebo už urobila. Bafin potvrdil, že audity uzavrel, detaily však komentovať odmietol.

Týmto krokom Bafin definitívne zamietol, že by Anshu Jain, jeden z bývalých najvyšších predstaviteľov banky, mohol zavádzať regulátorov pri vyšetrovaní manipulácií s úrokovými sadzbami. V decembri agentúra Reuters informovala, že Bafin nenašiel žiadne dôkazy, že by bol Jain informovaný o možných pokusoch o manipulácie úrokových sadzieb.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články