Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ázijská banka pre investície by mala poskytnúť prvé úvery

Dolár, Amerika
Ilustračné foto. pixabay.com

Ázijská banka pre investície do infraštruktúry by mala počas prvých rokov fungovania poskytovať úvery v objeme od 10 do 15 mld. USD ročne.

Rusko očakáva, že Ázijská banka pre investície do infraštruktúry (AIIB) potvrdí prvé úvery počas nasledujúcich šiestich mesiacov. Uviedol to podpredseda ruskej vlády Arkady Dvorkovič v pondelok. Čína oficiálne odštartovala fungovanie AIIB v nedeľu. Banka sa považuje za rivala Svetovej banky, ktorá je pod vedením USA.

Každoročne desiatky miliárd dolárov
Rusko je tretím najvýznamnejším akcionárom AIIB po Číne a Indii. „Máme nádej, že prvé úvery banka poskytne do šiestich mesiacov,“ povedal Dvorkovič. AIIB by podľa očakávaní mala počas prvých piatich až šiestich rokov fungovania poskytovať úvery v objeme od 10 do 15 mld. USD ročne.  

Súčasťou je aj Nemecko či Taliansko
Napriek výhradám USA sa k projektu pripojili aj spojenecké krajiny USA. K AIIB sa pridali Austrália, Veľká Británia, Nemecko, Taliansko, Filipíny a Južná Kórea.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 18. januára 2016 11:24Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...