Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Asset Management SLSP v prvom polroku s miernym rastom zisku

štatistika graf
Ilustračné foto adamr/FreeDigitalPhotos.net

V medziročnom porovnaní sa šesťmesačný zisk zvýšil o 10,8 %.

Spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne (SLSP) zaznamenala v prvom polroku čistý zisk takmer 755 tis. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 10,8 %. Čistá hodnota majetku bola na konci šiesteho mesiaca vo výške 4,7 mil. eur, na tejto úrovni to bolo aj pred rokom. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Výnosy z poplatkov a provízií boli v šiestich mesiacoch na úrovni 5,92 mil. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška je to nárast o 23,2 %. Náklady na poplatky a provízie taktiež stúpli, a to o 30,6 % na 3,85 mil. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií tak vzrástli o 11,5 % na 2,07 mil. eur.
O spoločnosti
Správcovská spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne bola založená 21. júna 2001 a do Obchodného registra SR bola zaregistrovaná 25. septembra 2001. Jediným akcionárom spoločnosti je Erste Asset Management, GmbH. Hlavnou materskou spoločnosťou je Erste Group Bank AG.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 17. septembra 2017 19:10Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...