Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zmenáreň, peniaze, euro, bankovky
Ilustračné foto Slovenská sporiteľňa
20. septembra 2016 15:13 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Asset Management SLSP s miernym poklesom polročného zisku

Čistá hodnota majetku bola na konci šiesteho mesiaca tohto roka vo výške 4,7 mil. eur.

Spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne (SLSP) zaznamenala v prvom polroku čistý zisk 681,3 tis. eur. V medziročnom porovnaní je to mierny pokles o 1,7 %. Čisté výnosy z poplatkov a provízií však vzrástli, a to z úrovne 1,73 mil. eur na 1,86 mil. eur. Čistá hodnota majetku bola na konci šiesteho mesiaca tohto roka vo výške 4,7 mil. eur, zhruba na rovnakej hodnote to bolo aj pred rokom. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.
Vlani firma rástla
V minulom roku dosiahla firma čistý zisk 1,29 mil. eur pri náraste o 50,2 %. Trhový podiel spoločnosti bol ku koncu vlaňajška podľa jej vyjadrení na úrovni 18,62 %. Jej služby vlani využívalo 155 390 klientov. Hodnota majetku v podielových fondoch ku koncu roka dosiahla približne 1 mld. eur. Čisté predaje fondov boli na úrovni 108 mil. eur.
O spoločnosti
Správcovská spoločnosť Asset Management Slovenskej sporiteľne bola založená 21. júna 2001 a do Obchodného registra SR bola zaregistrovaná 25. septembra 2001. Jediným akcionárom spoločnosti je Erste Asset Management, GmbH. Hlavnou materskou spoločnosťou je Erste Group Bank AG.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame