Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aspoň raz za pol roka sa do internetbankingu prihlási 58 % Slovákov

Internet, mobil, počítač
Ilustračné foto. pixabay.com

Internetbanking je o čosi využívanejší u našich západných susedov.

Aspoň raz za pol roka sa do internetbankingu prihlási 58 % Slovákov. Každý mesiac tak urobí 54 % ľudí. Bankového poradcu za ostatných šesť mesiacov vyhľadalo 43 % respondentov. Samotných bankových poradcov tak Slováci navštevujú menej často, pri komplexnejších záležitostiach ako sú napríklad hypotéky, investovanie či poistenie. Vyplýva to z prieskumu Erste Group.

V roku 2007 používalo internetbanking len 15 % ľudí

Internetbanking je o čosi využívanejší u našich západných susedov. Aspoň raz za pol roka sa do internetbankingu prihlásilo 62 % Rakúšanov a až 77 % Čechov. Iné krajiny v porovnaní so Slovenskom zaostávajú. V Rumunsku to bolo 42 %, v Maďarsku 47 % a v Chorvátsku 37 %.

Ešte v roku 2007 používalo internetbanking na Slovensku len 15 % ľudí, teda zhruba každý siedmy Slovák. S rastúcim pokrytím internetového pripojenia sa počas desiatich rokov počet strojnásobil. K zvyšovaniu používania internetbankingu prispieva podľa Slovenskej sporiteľne aj to, že banky začali ďalšiu vlnu aktívneho zvýhodňovania elektronického bankovníctva oproti pobočkám.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 26. novembra 2017 11:51Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...