Arca Capital vstupuje na rakúsky bankový trh, plány má aj na Slovensku

19. septembra 2017 14:19
SITA
Dohoda, podpis, zmluva, úver
Ilustračné foto pixabay.com

Arca Capital plánuje rozšíriť pôsobenie privátnej banky Wiener Privatbank na Slovensko a tiež do Českej republiky.

Česko-slovenská finančná skupina Arca Capital podpísala transakčnú dokumentáciu k získaniu majoritného podielu v rakúskej privátnej banke Wiener Privatbank. Arca Capital plánuje rozšíriť pôsobenie banky na Slovensko a tiež do Českej republiky. “Súčasný manažérsky tím sa bude podieľať na ďalšom rozvoji banky v úzkej spolupráci s tímom Arca Capital v Bratislave a Prahe. Budeme využívať všetky logické a praktické možnosti na expanziu tak, aby sa služby banky dostali čo najskôr a najmä efektívne k našim klientom v regióne,” povedal Rastislav Velič, partner a predseda predstavenstva Arca Capital.

Na rade sú schvaľovacie procesy

Arca Capital tak zavŕšila niekoľkomesačné rokovania so súčasnými akcionármi a vedením Wiener Privatbank. Dohoda nezahŕňa realitné projekty, ktoré budú vyčlenené z portfólia banky. Transakcia ešte podlieha schváleniu rakúskeho Orgánu pre dohľad nad finančným trhom (FMA). “Akvizíciou Wiener Privatbank sme naplnili našu ambíciu vstúpiť do bankového sektora a poskytovať našim klientom plnohodnotné finančné služby,” vyjadril sa Rastislav Velič.

Wiener Privatbank je privátna banka zameraná na bankové služby, poradenstvo a správu aktív so sídlom vo Viedni. Finalizácia transakcie, teda prevzatie majoritného podielu Wiener Privatbank skupinou Arca Capital, sa odhaduje v polovici roku 2018.

O skupine Arca

Arca Capital je súkromná integrovaná investičná skupina so stredoeurópskou pôsobnosťou. Zameriava sa na rozvoj svojich private equity aktivít, investične zameraných na energetiku, reality, retail a služby. Zameriava sa aj na rozvoj regulovaných aktivít, konkrétne na budovanie a správu fondových štruktúr so zameraním na energetiku, reality a ďalšie sektory vo finančných službách.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články