Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dohoda, podpis, zmluva, úver
Ilustračné foto pixabay.com
19. septembra 2017 14:19 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Arca Capital vstupuje na rakúsky bankový trh, plány má aj na Slovensku

Arca Capital plánuje rozšíriť pôsobenie privátnej banky Wiener Privatbank na Slovensko a tiež do Českej republiky.

Česko-slovenská finančná skupina Arca Capital podpísala transakčnú dokumentáciu k získaniu majoritného podielu v rakúskej privátnej banke Wiener Privatbank. Arca Capital plánuje rozšíriť pôsobenie banky na Slovensko a tiež do Českej republiky. “Súčasný manažérsky tím sa bude podieľať na ďalšom rozvoji banky v úzkej spolupráci s tímom Arca Capital v Bratislave a Prahe. Budeme využívať všetky logické a praktické možnosti na expanziu tak, aby sa služby banky dostali čo najskôr a najmä efektívne k našim klientom v regióne,” povedal Rastislav Velič, partner a predseda predstavenstva Arca Capital.
Na rade sú schvaľovacie procesy
Arca Capital tak zavŕšila niekoľkomesačné rokovania so súčasnými akcionármi a vedením Wiener Privatbank. Dohoda nezahŕňa realitné projekty, ktoré budú vyčlenené z portfólia banky. Transakcia ešte podlieha schváleniu rakúskeho Orgánu pre dohľad nad finančným trhom (FMA). “Akvizíciou Wiener Privatbank sme naplnili našu ambíciu vstúpiť do bankového sektora a poskytovať našim klientom plnohodnotné finančné služby,” vyjadril sa Rastislav Velič.

Wiener Privatbank je privátna banka zameraná na bankové služby, poradenstvo a správu aktív so sídlom vo Viedni. Finalizácia transakcie, teda prevzatie majoritného podielu Wiener Privatbank skupinou Arca Capital, sa odhaduje v polovici roku 2018.
O skupine Arca
Arca Capital je súkromná integrovaná investičná skupina so stredoeurópskou pôsobnosťou. Zameriava sa na rozvoj svojich private equity aktivít, investične zameraných na energetiku, reality, retail a služby. Zameriava sa aj na rozvoj regulovaných aktivít, konkrétne na budovanie a správu fondových štruktúr so zameraním na energetiku, reality a ďalšie sektory vo finančných službách.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies