Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf Forex obchodovanie
Ilustračné foto flickr
1. mája 2015 10:13 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Analytici mierne navýšili odhad budúcoročného rastu

Pre tento rok ponechávajú analytici komerčných bánk svoje prognózy hospodárskeho rastu Slovenska bez zmeny na úrovni 2,6 %. V budúcom roku by mal rast zrýchliť na 3,1 %.

Slovenské hospodárstvo podľa aktuálnych odhadov bankových analytikov v tomto roku porastie o 2,6 %. Vyplýva to z výsledkov aprílového kola pravidelného prieskumu Národnej banky Slovenska medzi analytikmi komerčných bánk, ktorí tak potvrdili svoj odhad z predchádzajúceho mesiaca. Mierne optimistickejšie sa však pozerajú na budúci rok, pre ktorý v priemere navýšili prognózu ekonomického rastu Slovenska o 0,1 percentuálneho bodu na 3,1 %.

Pri očakávanej inflácii komerčné banky pre tento rok mierne zvýšili svoje predpovede z pôvodných 0,6 % na 0,7 %. Rovnaké prognózy pritom platia ako pre harmonizovanú infláciu tak aj pre infláciu meranú národným indexom spotrebiteľských cien. V budúcom roku však naopak svoje odhady rastu spotrebiteľských cien znižujú rovnako pre harmonizovanú aj pre národnú metodiku o 0,3 percentuálneho bodu na 1,7 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame