Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
3. decembra 2017 13:42 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Americký akciový trh zažil v piatok turbulentný deň

Priemyselný index Dow Jones najprv stratil až 350 bodov, ale neskôr väčšinu strát vymazal.

Obchodovanie na americkom akciovom trhu bolo v závere týždňa turbulentné. Akciové indexy prudko oslabili, pričom priemyselný index Dow Jones stratil 350 bodov, ale neskôr trh väčšinu strát vymazal. Trh klesol po tom, ako sa bývalý americký poradca pre národnú bezpečnosť Michael Flynn priznal, že klamal FBI v otázke svojich kontaktov s ruským veľvyslancom. Špeciálny prokurátor Robert Mueller prešetruje možnú koordináciu medzi Ruskom a volebným tímom prezidenta Donalda Trumpa pri ovplyvňovaní výsledkom volieb v roku 2016.

Nervozita sa postupne zmiernila

Flynnovo piatkové priznanie medzi obchodníkmi na burze vyvolalo obavy, že môže byť ohrozená legislatívna agenda Bieleho domu vrátane návrhu daňovej reformy. Krátko popoludní sa však táto nervozita zmiernila, keď republikáni v Senáte signalizovali, že majú dostatok hlasov na prijatie návrhu daňového zákona. Priemyselný index Dow Jones nakoniec uzavrel nižšie iba o 40,76 bodu, čiže o 0,2 percenta na úrovni 24 231,59 bodu.

Index Standard & Poor’s 500 oslabil tiež o 0,2 percenta, a to na 2 642,22 bodu. Za celý týždeň však index aj tak dosiahol najlepší výsledok od polovice septembra. Technologický Nasdaq klesol o 0,4 percenta na 6 847,59 bodu a index menších spoločností Russell 2000 si pohoršil o 0,5 percenta na 1 537,02 bodu.

Európskym akciovým trhom sa v piatok nedarilo. Nemecký index DAX oslabil o 1,2 percenta, index francúzskej burzy CAC 40 si pohoršil o 1 percento a britský akciový index FTSE 100 stratil 0,4 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame