Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
9. februára 2018 9:49 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Americký akciový trh vo štvrtok znovu prudko poklesol

Podľa agentúry AP však možno aktuálne straty považovať za prirodzenú korekciu.

Americký akciový trh vo štvrtok druhýkrát za posledné štyri dni prudko klesol a priemyselný index Dow Jones si odpísal vyše 1 000 bodov. Dow Jones a širší index Standard & Poor’s 500 v porovnaní historickými maximami, na ktorých sa nachádzali iba pred dvoma týždňami, stratili viac ako 10 % hodnoty. Vzhľadom na nezvyčajne dlhé obdobie expanzie, počas ktorého indexy opakovane prepisovali rekordy, však možno aktuálne straty považovať za prirodzenú korekciu, uviedla agentúra AP.

Standard & Poor’s 500 klesol o 3,8 % na 2 581 bodov, Dow Jones o 4,1 % na 23 860,46 bodu a technologický Nasdaq o 3,9 % na 6 777,16 bodu.

Po silnom štarte nového roka prispelo k výpredaju akcií zrýchlenie inflácie a pokračujúce upevňovanie trhu práce, čo prospieva špekuláciám, že americká centrálna banka bude prinútená zvyšovať úrokové sadzby rýchlejším tempom. Extrémne uvoľnená menová politika bola pritom v uplynulých rokoch jedným z kľúčových zdrojov rekordného rastu amerického akciového trhu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame