Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
29. júna 2018 9:17 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Americký akciový trh vo štvrtok vyrovnal časť predošlých strát

Medzi investormi však pretrváva neistota, či spory medzi USA a inými krajinami prerastú do obchodnej vojny.

Akciový trh v USA vo štvrtok vyrovnal časť strát z posledných dní. K rastu prispel najmä technologický sektor. Medzi investormi však pretrváva neistota, či spory medzi USA a inými krajinami prerastú do obchodnej vojny. Index S&P 500 posilnil o 0,6 % na 2 716,31 bodu, Dow Jones o 0,4 % na 24 216,05 bodu a Nasdaq o 0,8 % na 7 503,68 bodu.

Washington plánuje s účinnosťou od 6. júla zaviesť 25-percentné clo na ďalšie čínske tovary, ktorých ročný dovoz má hodnotu 34 mld. USD. Administratíva prezidenta Donalda Trumpa to označuje za odpoveď na politiku Pekingu, ktorý má nútiť zahraničné firmy k odovzdávaniu svojich technológií výmenou za prístup na čínsky trh. Washington zatiaľ Číne hrozí uvalením ciel v celkovom objeme 450 mld. USD, čo podľa agentúry AP predstavuje takmer 90 % hodnoty čínskeho exportu do USA.

Japonský akciový trh v piatok posilnil. Hlavný tokijský index Nikkei 225 vzrástol o 0,1 % na 22 296,69 bodu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame