Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Aaron Favila
15. novembra 2017 9:30 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Akciové indexy v USA a Japonsku strácali

Index Standard & Poor’s 500 klesol o 0,2 %, Dow Jones o 0,1 % a Nasdaq o 0,3 %.

Akciový trh v USA v utorok oslabil. Nadol ho stiahli energetické firmy v reakcii na pokles cien ropy, ktoré zaznamenali najväčší denný prepad od októbra. Investori čakajú na ďalšie kroky republikánov v Snemovni reprezentantov, ktorí majú neskôr tento týždeň hlasovať o návrhu zásadnej daňovej reformy. Očakávania, že po reforme výrazne klesne daňové zaťaženie firiem, tento rok prispeli k rastu akciového trhu.

Index Standard & Poor’s 500 klesol o 0,2 % na 2 578,87 bodu, Dow Jones o 0,1 % na 23 409,47 bodu a Nasdaq o 0,3 % na 6 737,87 bodu.

Klesol aj index Nikkei 225

Japonský akciový trh v stredu klesol. Priemyselní výrobcovia strácali pod tlakom silnejšieho japonského jenu. K poklesu prispeli aj údaje z japonskej ekonomiky, ktorá v treťom štvrťroku rástla siedmy kvartál v rade a medziročne posilnila o 1,4 %. V porovnaní s prechádzajúcim štvrťrokom, kedy sa hrubý domáci produkt zväčšil o 2,6 %, to však znamenalo výrazné spomalenie. Hlavný tokijský index Nikkei 225 klesol o 0,9 % na 22 169,31 bodu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame