Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
19. augusta 2018 14:29 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Americký akciový trh v piatok posilnil

Index S&P 500 v piatok stúpol o 0,3 %, priemyselný index Dow Jones vzrástol o 0,4 %, technologický Nasdaq si prilepšil o 0,1 % a index menších spoločností Russell 2000 si pripísal 0,4 %.

Americký akciový trh v závere piatkového obchodovania posilnil, keďže investori privítali známky pokroku pri riešení obchodného sporu medzi USA a Čínou. Podľa denníka Wall Street Journal obe krajiny dúfajú, že riešenie dosiahnu do novembra. Správa prišla deň po tom, ako Čína informovala, že vyšle splnomocnenca do Washingtonu na prvé rokovania od začiatku júna.

Index S&P 500 v piatok posilnil o 0,3 percenta a uzavrel na úrovni 2 850,13 bodu. Priemyselný index Dow Jones vzrástol o 0,4 percenta na 25 669,32 bodu. Technologický Nasdaq si prilepšil o 0,1 percenta na 7 816,33 bodu a index menších spoločností Russell 2000 stúpol o 0,4 percenta na 1 692,95 bodu.

K firmám, ktorým sa darilo najviac, patrili priemyselné spoločnosti, keďže výrobca poľnohospodárskej techniky Deere vykázal silnejšie tržby, ako sa očakávalo. Cena akcií spoločnosti stúpla o 2,4 percenta. Výrobca stavebnej techniky Caterpillar posilnil o 2,3 percenta. V rámci technologických firiem síce oslabili Netflix a Facebook, ale spoločnosť Apple si pripísala 2 percentá a posunula technologický sektor mierne vyššie. Akcie výrobcu elektrických áut Tesla však klesli o 8,9 percenta, čiže najvýraznejšie za dva roky po správe Wall Street Journal, že americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) vlani začala vyšetrovanie, či firma nezverejňovala nepravdivé informácie o produkcii vozidiel Model 3.

Európskym akciovým trhom sa v závere týždňa nedarilo. Index nemeckej burzy DAX si odpísal 0,2 percenta, francúzsky akciový index CAC 40 oslabil o 0,1 percenta a britský index FTSE 100 v podstate stagnoval.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame