Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Akciový trh, NYSE, DJI, obchodovanie
Foto: SITA/AP Photo/Richard Drew
17. marca 2019 12:27 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Americký akciový trh stúpol, index S&P 500 dosiahol nové maximum

Indexy S&P 500 a Dow Jones si v piatok pripísali zhodne 0,5 %.

Akciovému trhu USA sa v závere týždňa darilo a index S&P 500 stúpol na nové rekordné maximum, keďže ožili akcie technologických firiem a dosiahli svoj najlepší týždeň za štyri mesiace. Rastu trhu pomohli aj akcie finančných spoločností a firiem podnikajúcich v oblasti zdravotníctva.

Index S&P 500 si pripísal 0,5 percenta a uzavrel na úrovni 2 822,48 bodu, priemyselný index Dow Jones vzrástol tiež o 0,5 percenta, a to na 25 848,87 bodu, technologický Nasdaq posilnil o 0,8 percenta na 7 688,53 bodu a index menších firiem Russell 2000 si prilepšil o 0,3 percenta na 1 553,54 bodu.

Dobré výsledky pre technologický sektor

Pre akcie technologického sektora bol uplynulý týždeň najlepší od novembra minulého roka. Spoločnosť Apple si za celý týždeň pripísala 7,6 percenta, čo bol jej najvýraznejší týždňový rast od augusta minulého roka. Výrobca lietadiel Boeing sa v piatok po úvodnom poklese zotavil a získal 1,5 percenta. Za celý týždeň však stratil 10,3 percenta po havárii stroja 737 Max prepravcu Ethiopian Airlines, pri ktorej zahynulo 157 ľudí.

Napriek najnovšiemu celkovému rastu amerického akciového trhu, globálne politické turbulencie, osobitne v oblasti obchodu, stále negatívne pôsobia na investorov, uviedla Katie Nixonová zo spoločnosti Northern Trust Wealth Management. „Tieto politické riziká sú veľmi závažné. Musia sa vyriešiť, aby trh mohol napredovať,“ konštatovala.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame