Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
8. decembra 2017 10:53 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Americký akciový trh posilnil

Vývoj na európskych akciových trhoch bol vo štvrtok zmiešaný.

Americký akciový index vo štvrtok posilnil, pričom index Standard & Poor’s 500 stúpol prvýkrát za päť dní. Trh smerom nahor posunuli akcie priemyselných a technologických firiem. Index S&P 500 vzrástol o 0,3 percenta na 2 636,98 bodu, čím ukončil najdlhšie oslabovanie od marca. Priemyselný index Dow Jones posilnil tiež o 0,3 percenta, a to na 24 211,48 bodu, technologický Nasdaq si prilepšil o 0,5 percenta na 6 812,84 bodu a index malých spoločností Russell 2000 stúpol o 0,8 percenta na 1 520,47 bodu.

Dobré správy z trhu práce

Vo štvrtok sa darilo akciám technologických spoločností. Toto odvetvie oslabilo v úvode týždňa pre očakávania, že zo zníženia daní bude profitovať menej ako finančné spoločnosti či maloobchodníci. Trh podporila aj správa ukazujúca, že situácia na trhu práce sa zlepšuje. Počet nových nezamestnaných v USA žiadajúcich štátnu podporu totiž minulý týždeň klesol. Miera nezamestnanosti v krajine je 4,1 percenta, čo je výrazne pod hranicou, ktorú americký Federálny rezervný systém (Fed) považuje za znak úplnej zamestnanosti. To je kľúčový dôvod, pre ktorý väčšina ekonómov prognózuje, že centrálna banka USA na svojom budúcotýždňovom zasadaní zdvihne úrokové sadzby.

Vývoj na európskych akciových trhoch bol vo štvrtok zmiešaný. Index nemeckej burzy DAX posilnil o 0,4 percenta a francúzsky akciový index CAC 40 si prilepšil o 0,2 percenta. Britský index FTSE 100 však o 0,4 percenta oslabil.

Japonskému akciovému trhu sa darilo, keďže mapoval rast na Wall Street a reagoval na pozitívne správy z domácej aj čínskej ekonomiky. Hlavný tokijský index Nikkei 225 v piatok stúpol o 1,4 percenta na 22 811,08 bodu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame