Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie graf
Ilustračné foto SITA/AP
15. apríla 2018 12:05 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Americký akciový trh oslabil, nadol ho zatlačili banky

Index S&P 500 si odpísal 0,3 %, Dow Jones si pohoršil po 0,5 % a technologický Nasdaq oslabil tiež o 0,5 %.

Americký akciový trh v piatok oslabil. Na rozdiel od zvyšku trhu sa znížili ceny akcií bánk, hoci niekoľko z nich vykázalo lepšie zisky, ako analytici očakávali. Tento pokles prevážil nad ziskmi v iných segmentoch trhu. Segment akcií finančných spoločností v rámci indexu S&P 500 oslabil o 1,6 percenta. Celkovo si index S&P 500 odpísal 0,3 percenta a uzavrel na úrovni 2 656,30 bodu. Priemyselný index Dow Jones si pohoršil po 0,5 percenta na 24 360,14 bodu a technologický Nasdaq oslabil o 0,5 percenta na 7 106,65 bodu.

Banky napriek ziskom strácali

Banka Wells Fargo si pohoršila o 3,4 percenta Citigroup stratila 1,6 percenta, hoci obe dosiahli zisky, ktoré prekonali očakávania. Cena akcií Wells Fargo klesla v reakcii na správu o tom, že regulačný úrad jej ponúkol vyriešiť sériu vyšetrovaní urovnaním v sume 1 mld. USD. Wells Fargo sa totiž podrobuje viacerým prešetrovaniam v súvislosti s otváraním falošných klientskych účtov, nútením zákazníkov prijať nepotrebné poistenie áut, nespravodlivým účtovaním poplatkov spojených s úrokovými sadzbami pri hypotekárnych úveroch, ako aj v súvislosti s inými záležitosťami.

Európskym akciovým trhom sa v závere týždňa darilo. Index nemeckej burzy DAX si prilepšil o 0,2 percenta, francúzsky akciový index CAC 40 si pripísal 0,1 percenta a index londýnskej burzy FTSE 100 stúpol tiež o 0,1 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame