Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Shizuo Kambayashi
18. apríla 2019 9:43 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Americký akciový trh klesol, nadol ho posunuli firmy podnikajúce v zdravotníctve

Index S&P 500 si odpísal 0,2 %, priemyselný Dow Jones oslabil o necelých 0,1 % a technologický Nasdaq si pohoršil o 0,1 %.

Americký akciový trh v stredu uzavrel s miernymi stratami, ktoré vymazali väčšinu malých ziskov z predchádzajúceho dňa. Výrazný pokles spoločností podnikajúcich v oblasti zdravotnej starostlivosti prevážil nad ziskmi technologického segmentu a iných sektorov. Akcie menších firiem oslabili viac ako zvyšok trhu.

„Prekvapujúco dobré údaje o raste hrubého domáceho produktu Číny nedokázali vyvolať rast na Wall Street, keďže investori v USA sa sústredili na domáce starosti,“ uviedol Stephen Innes zo spoločnosti SPI Asset Management. Americkí investori totiž pozorujú výsledky firiem a sústreďujú sa na výhľady ziskov a príjmov. Analytici očakávajú, že výsledky firiem za prvý kvartál budú v rámci indexu S&P 500 celkovo najslabšie za takmer tri roky.

Klesol aj index menších spoločností

Index S&P 500 si odpísal 0,2 percenta a uzavrel na úrovni 2 900,45 bodu, priemyselný index Dow Jones oslabil o necelých 0,1 percenta na 26 449,54 bodu, technologický Nasdaq si pohoršil o 0,1 percenta na 7 996,08 bodu a index menších spoločností Russell 2000 klesol o 1 percento na 1 567,60 bodu.

Akciové trhy v Ázii vo štvrtok tiež oslabovali napriek údajom, ktoré ukázali, že čínske hospodárstvo si v prvom štvrťroku udržalo stabilný rast. Čínsky index Shanghai Composite si pohoršil o 0,4 percenta, hongkonský Hang Seng oslabil o 0,5 percenta a hlavný tokijský index Nikkei 225 si odpísal 0,84 percenta a klesol na 22 090,12 bodu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame