Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
10. apríla 2019 10:40 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Americký akciový trh klesol, investorov znepokojuje napätie v sporoch medzi USA a Čínou

Index S&P 500 klesol v utorok o 0,6 %, Dow Jones o 0,7 % a Nasdaq o 0,6 %.

Akciový trh v USA v utorok klesol. Za väčšinu strát zodpovedali priemyselní výrobcovia, banky a technologické spoločnosti. Investori vyhodnocujú rastúce napätie v obchodných sporoch medzi USA a Európskou úniou, dôveru poškodila aj správa Medzinárodného menového fondu (MMF), ktorý zhoršil výhľad svetovej ekonomiky.

Index S&P 500 klesol o 0,6 % na 2 878,20 bodu, Dow Jones o 0,7 % na 26 150,58 bodu a Nasdaq o 0,6 % na 7 909,28 bodu.

V hre sú ďalšie clá

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v pondelok oznámila, že zvažuje uvalenie ciel na tovary z Európskej únie v hodnote približne 11 mld. USD. Krok je reakciou na závery prešetrovania Svetovej obchodnej organizácie (WTO), ktorá dospela k záveru, že európske subvencie pre výrobcu lietadiel Airbus poškodzujú hospodárske záujmy USA.

Nové americké clá by mohli zasiahnuť európske lietadlá, syry alebo víno, uviedol splnomocnenec USA pre obchod Robert Lighthizer. Hodnotu dotknutých tovarov má určiť arbitráž na pôde WTO, ktorej výsledky sa očakávajú v horizonte niekoľkých mesiacov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame