Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Britská libra, Anglicko
Ilustračné foto. pixabay.com
23. októbra 2017 14:43 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Americkej banke Merrill Lynch v Británii uložili pokutu 35 miliónov libier

Pokutu banke britský úrad pre dohľad nad finančnými trhmi uložil pre nenahlásenie takmer 69 mil. transakcií.

Britský úrad pre dohľad nad finančnými trhmi (FCA) uložil americkej finančnej inštitúcii Merrill Lynch, ktorá je divíziou Bank of America, pokutu 35 mil. libier (GBP) pre nedodržanie informačných povinností. Merrill Lynch nenahlásila takmer 69 mil. transakcií za obdobie od februára 2014 po február 2016, uviedol úrad. Pokuta je znížená o 30 percent, pretože banka sa hneď dohodla na urovnaní, dodal úrad. Informoval o tom v pondelok britský portál bbc.com.

Banka vylepšila svoje systémy

Banka uviedla, že problém oznámila hneď, ako ho zistila. Konštatovala pritom, že je „úplne zaviazaná“ dodržiavať finančné regulácie. Išlo o obchody s derivátmi, ktoré môžu vytvoriť „komplexnú sieť vzájomných závislostí“, čo môže sťažovať identifikáciu rizík, konštatoval britský úrad pre dohľad nad finančnými trhmi.

Mark Steward, šéf oddelenia sankcií v rámci FCA, uviedol, že firmy musia zabezpečiť, aby ich systémy zverejňovania informácií riadne fungovali. „Budeme pokračovať v primeraných krokoch voči akejkoľvek firme, ktorá nesplní požiadavky,“ citoval Stewarda portál bbc.com. Hovorca Merrill Lynch povedal, že banka svoje systémy zlepšila a nijakí klienti neboli finančne ovplyvnení.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame