Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Richard Drew
16. júla 2017 11:58 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Americké akciové trhy uzavreli na nových rekordných úrovniach

Index S&P 500 posilnil o 0,5 %, Dow Jones stúpol o 0,4 % a technologický Nasdaq vzrástol o 0,6 %.

Posilnenie akcií veľkých technologických firiem a spoločností podnikajúcich v oblasti zdravotníctva posunulo v piatok americký akciový index mierne vyššie. Indexy Standard & Poor’s 500, Dow Jones a Russell 2000 uzavreli na nových rekordných úrovniach. Investori si nevšímali správu, ktorá ukázala, že americké maloobchodné tržby v júni klesli, povzbudili ich údaje naznačujúce, že priemyselná produkcia minulý mesiac ožila. Obchodníci privítali aj správu, ktorá ukázala, že inflácia v krajine stagnovala, čo naznačuje, že americký Federálny rezervný systém (Fed) pravdepodobne má o dôvod viac na odloženie ďalšieho zvýšenia úrokových sadzieb.

Index S&P 500 posilnil o 0,5 percenta na 2 459,27 bodu, priemyselný Dow Jones stúpol o 0,4 percenta na 21 637,74 bodu, technologický Nasdaq vzrástol o 0,6 percenta na 6 312,47 bodu a index menších spoločností Russell 2000 si prilepšil o 0,2 percenta na 1 428,82 bodu. V rámci technologických firiem zdraželi akcie Microsoftu, a to o 1,1 percenta. Rastu trhu pomohli aj energetické firmy, keďže stúpli ceny ropy. Napríklad cena akcií spoločnosti Chesapeake Energy posilnila o 1,9 percenta.
Finančný sektor ako celok strácal
Niekoľko veľkých amerických bánk v piatok informovalo o svojich ziskoch za druhý kvartál. JPMorgan Chase, Citigroup a Wells Fargo vykázali výsledky, ktoré prekonali očakávania trhu. Nie všetky správy však boli dobré. Najväčšia americká banka JPMorgan uviedla, že očakáva slabšie čisté úrokové výnosy. Finančný sektor ako jediný v rámci indexu S&P 500 klesol. JPMorgan oslabila o 0,9 percenta a Wells Fargo klesla o 1,1 percenta.

Európskym akciovým trhom sa v závere týždňa nedarilo. Index nemeckej burzy DAX v piatok oslabil o 0,1 percenta. Britský akciový index FTSE 100 si pohoršil o 0,5 percenta a francúzsky index CAC 40 stagnoval.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies