Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
USA, Amerika
Ilustračné foto. pixabay.com
2. augusta 2018 9:28 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Americká centrálna banka úrokové sadzby nezmenila

Hlavnú úrokovú sadzbu Federálny rezervný systém ponechal v pásme 1,75 až 2 %.

Americká centrálna banka (Fed) v stredu ponechala svoju hlavnú úrokovú sadzbu v pásme 1,75 až 2 %. Jednomyseľné rozhodnutie sa všeobecne očakávalo po tom, čo banka v júni sadzbu posunula smerom nahor o štvrtinu percentuálneho bodu. Do konca roka Fed počíta ešte s dvoma zvýšeniami. To znamená, že úroky by počas aktuálneho roka vzrástli celkovo štyrikrát.

Inflácia je už na cieľovej úrovni

Fed po stredajšom zasadnutí zverejnil optimistické vyhlásenie, v ktorom spomenul pokračujúce zlepšovanie podmienok na trhu práce a silný rast aktivity v najväčšej svetovej ekonomike. Fed tiež konštatoval, že medziročná inflácia už dosiahla cieľovú dvojpercentnú hodnotu, ktorú považuje centrálna banka za optimálnu z pohľadu cenovej stability.

Čítajte aj:

V druhom kvartáli sa americká ekonomika v medziročnom porovnaní zväčšila o 4,1 %, čo bol najlepší výsledok za takmer štyri roky. Miera nezamestnanosti v júli podľa odhadov klesla na 18-ročné minimum 3,9 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame