Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wall Street, obchodovanie, investovanie, burza
Foto: SITA/AP Photo/Mary Altaffer
11. apríla 2019 9:48 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Americká centrálna banka tento rok neplánuje zvyšovanie sadzieb

Väčšina predstaviteľov americkej centrálnej banky sa na marcovom zasadnutí zhodla, že podmienky v ekonomike si nevyžadujú zvyšovanie úrokových sadzieb, svoj názor môžu zmeniť na základe aktualizovaných dát.

Americká centrálna banka (Fed) vzhľadom na podmienky v ekonomike ponechá svoju základnú úrokovú sadzbu do konca tohto roka pravdepodobne bez zmeny. Podľa protokolu z marcového zasadnutia, ktorý zverejnil Fed v stredu, sa na tom zhodla väčšina tvorcov menovej politiky v USA.

Niekoľko predstaviteľov Federálneho rezervného systému však signalizovalo, že svoj postoj môžu zmeniť na základe aktualizovaných ekonomických dát. K zníženiu sadzieb by tak mohlo prispieť spomalenie hospodárskeho rastu alebo znížené inflačné očakávania, kým rýchlejší rast ekonomiky a cien by naopak hovoril v prospech ďalšieho zvyšovania úrokov.

Čítajte aj:

Federálny rezervný systém ponechal 20. marca základnú sadzbu bez zmeny a konštatoval, že počas tohto roka uz nepočíta s jej zvyšovaním. Podľa skoršieho plánu Fedu sa mali úroky v aktuálnom roku posunúť smerom nahor spolu dvakrát.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame