Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
JP Morgan
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Seth Wenig, File
14. júla 2017 15:55 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Americká banka JPMorgan Chase & Co v druhom kvartáli so ziskom cez 7 mld. USD

V rovnakom období vlaňajška bol jeho zisk 6,2 mld. USD.

Americká banka JPMorgan Chase & Co, ktorá je najväčším peňažným ústavom krajiny, v druhom kvartáli dosiahla medziročný rast zisku o 13 percent. Banka totiž profitovala z rastúcich úrokových sadzieb a pomohlo jej aj zvýšenie poplatkov v investičnom bankovníctve. JPMorgan za druhý štvrťrok vykázala zisk 7,03 mld. USD, čiže 1,82 USD na akciu. Zisk na akciu prekonal očakávania analytikov, ktorí odhadovali, že bude v sume 1,59 USD. V druhom štvrťroku vlaňajška bol zisk banky v objeme 6,2 mld. USD, čiže 1,55 USD na akciu.

Divízia spotrebného bankovníctva JPMorgan v druhom štvrťroku tohto roka dosiahla zisk 2,22 mld. USD, čo bol pokles oproti zisku 2,66 mld. USD v rovnakom období minulého roka. Výsledok tejto divízie v druhom kvartáli vlaňajška však vylepšili jednorazové výnosy v sume 200 mil. USD. Zisk divízie investičného a korporátneho bankovníctva medziročne posilnil na sumu 2,71 mld. USD z úrovne 2,49 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...