Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Allianz
Ilustračné foto SITA / AP Photo/dpa, Armin Weigel
17. júla 2018 11:26 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Allianz-Slovenská poisťovňa očakáva tento rok mierny rast neživotného poistenia

V prípade životného poistenia predpokladá dosiahnutie porovnateľnej výšky celkového poistného s uplynulým rokom.

Allianz-Slovenská poisťovňa v tomto roku očakáva mierny nárast poistného v neživotnom poistení. V prípade životného poistenia predpokladá dosiahnutie porovnateľnej výšky celkového poistného s uplynulým rokom. Ako ďalej vyplýva z výročnej správy, minuloročné predpísané poistné bolo na úrovni 571,8 mil. eur pri raste o 3,5 %. V neživotnom poistení dosiahla firma predpísané poistné za 364 mil. eur a v životnom poistení 207,8 mil. eur.

Zisk klesol

V minulom roku dosiahla spoločnosť zisk po zdanení 71,7 mil. eur pri medziročnom poklese o 23,2 %. Spoločnosť spravovala ku koncu minulého roka 7 394 tisíc poistných zmlúv s ročným poistným vo výške 656,4 mil. eur. Náklady na poistné plnenia boli vlani vo výške 276,8 mil. eur. V rámci neživotného poistenia to bol podiel 50,39 %.

V oblasti nákladov počíta firma s negatívnym dopadom legislatívnych zmien. Ide najmä o nahradenie osempercentného odvodu z nových zmlúv neživotného poistenia daňou z poistenia. Podľa vyjadrení Allianzu má mať priamy dopad aj na celkovú ziskovosť spoločnosti. Zisk po zdanení bude podľa firmy napriek očakávaným zvýšeným nákladom na odvod z neživotného poistenia porovnateľný s rokom 2017, pričom na výšku dosiahnutého zisku môže mať výrazne negatívny vplyv uvedená nová daň z príjmov z poistenia.

Pri finančnom umiestnení prostriedkov z technických rezerv bude poisťovňa investície smerovať najmä do bezpečných a dostatočne výnosov výdatných cenných papierov spevnou úrokovou sadzbou. Výnosy z finančných investícií sú podľa vyjadrení firmy dlhodobo negatívne ovplyvňované nízkymi úrokovými sadzbami na finančnom trhu. Preto sa spoločnosť orientuje aj na hľadanie alternatívnych investičných príležitostí, ako sú napríklad štátne alebo samosprávne infraštruktúrne projekty.

O spoločnosti

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame