Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Allianz
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Matthias Schrader
19. februára 2016 9:11 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Allianz chce vyplatiť dividendy za vlaňajšok vo výške 7,3 eura na akciu

Čistý zisk spoločnosti Allianz sa v minulom roku vyšplhal na 6,6 mld. eur, kým analytici počítali so ziskom 6,7 mld. eur.

Spoločnosť Allianz za rok 2015 vyplatí dividendy vo výške 7,3 eura na akciu, čo je menej, ako sa čakalo. Poisťovňa tiež zaznamenala v minulom roku mierne nižší zisk, ako boli očakávania.

Prevádzkový zisk by mal byť do 11 miliárd eur
Navrhovaná výška dividend je o 6,6 % vyššia ako v predchádzajúcom roku. Analytici však očakávali, že Allianz navrhne dividendy na úrovni 7,35 eura na akciu. Čistý zisk Allianzu sa v minulom roku vyšplhal na 6,6 mld. eur, kým analytici počítali so ziskom 6,7 mld. eur. Cieľom spoločnosti v roku 2016 je dosiahnuť prevádzkový zisk vo výške do 11 mld. eur.
Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies